Neden Konya Konmak 2015

Neden Konya Konmak 2015

KONMAK 2015 Konya 12. Uluslar arası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme Kesme Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri Fuarı

 

Neden Konya Konmak 2015

NEDEN KONYA?
Farklı sektörlerde üretim yaparak, tarihsel olarak kullanılan Buğday Ambarı kimliğinin yanına Sanayi Şehri kimliğini de ekleyen Konya, sanayileşmeyi ve düzgün şehirleşmeyi birlikte gerçekleştirmiş ender şehirlerden biridir. 
Belli ürünlere dayalı olmayıp çok sayıda sektöre yönelik üretim yapan ilimiz, bugün 130’un üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır.

Ülkenin “KOBİ ve Üretim Merkezi” konumunda olan ve değirmen sektöründen, tarıma, Gıda – Ambalajdan Ayakkabıya kadar seksen değişik alanda faaliyet gösteren Konya sanayisi, bu özelliği ile tam bir sektörel mozaik oluşturmaktadır. Sahip olduğu bu avantajını en iyi şekilde değerlendiren Konya sanayisi, hızla gelişmekte ve küresel rekabet şartlarına artan oranda entegre olmaktadır.
 
Konya, Konmak Fuarımızın ihtisas konusu olan makine imalat sanayinin de yoğunlaştığı iller arasında yer almaktadır. 
Sahip olduğu donanımlı işgücü avantajı ve geniş sanayi siteleri ile sektörde hatırı sayılır bir yer edinmiştir. İlimizde Makine imalat sanayinde en yüksek istihdamı, akışkan gücü ile çalışan ekipmanların imalatı sağlamaktadır. Bu sektörü gıda içecek ve tütün işleme makineleri, kaldırma ve taşıma ekipmanları imalatı, rulman-dişli-şanzıman-tahrik elemanları imalatı, metal işleme makineleri imalatı, motor ve türbin imalatı, pompa ve kompresör imalatı ve diğer makinelerin imalatı alt sektörleri takip etmektedir. 
 
Konya’nın makine imalat sanayisinde önemli üretim kalemleri kaynak makineleri, kompresör, otomatik giyotin makas, muhtelif presler, hidrolik silindir ve pompalar, motor yenileme makineleri, muhtelif matkaplardır. Bu özellikleri ile ilimiz ülkenin metal işleme makineleri sektöründeki “Lokomotif İli” konumundadır. Ayrıca araç üstü ekipman imalatında çok önemli bir potansiyele sahip olan ve pek çok ülkeye ihracat yapan Konya, ilgili sektörde Türkiye pazarının %75‘ine sahiptir.  Yine ilimiz metal işleme makineleri alt sektöründe Türkiye pazarının %70‘ini elinde bulundurmaktadır. . Konya değirmen makineleri imalatı alt sektöründe Türkiye’de sektör lideridir. Konya tarım makineleri imalatı alt sektöründe Türkiye pazarının %65‘ine sahiptir. İhracatında ise %45’lik paya sahiptir
 
NEDEN KONMAK 2015 FUARI?
KONMAK 2015 Konya 12. Uluslar arası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme Kesme Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri Fuarı (Hidrolik – Pnömatik Özel Bölümü ) kuruluşumuz Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. tarafından TİAD Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği, MİB Makine İmalatçıları Birliği işbirliği,  Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Makine Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB’in sağladıkları değerli destekler ile “KONYA ENDÜSTRİ ZİRVESİ”adı altındaKONYA SAC İŞLEME TEKNOLOJİLERİ,  KONYA DÖKÜM, İSKON ve KONELEX 2015 Fuarları ile eş zamanlı olarak 30 Nisan – 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
 
Geçtiğimiz yıl 21ülkeden 377 firma ve firma temsilciliğinin katılımı 2 ayrı salonda gerçekleştirilen Fuar, yurtiçinden 54 ilden yurtdışından ise 18 ülkeden gelen toplam 42.298 ziyaretçiyi Konya’da Tüyap çatısı altında bir araya getirmişti. 
 
Bir yılı aşkın süredir Tüyap A.Ş.’nin yurtiçi,- yurtdışı ofisleri ve temsilcilikleri  aracılığıyla Konya Endüstri Zirvesi’nin tanıtım ve pazarlama faaliyetleri tüm hızıyla devam etmektedir. 
 
Yurtdışı tanıtım faaliyetleri kapsamında fuarlarımız bu yıl hedef Pazar niteliği taşıyan, ihracat oranlarımızın yüksek olduğu ülkelerimizden gelecek çok sayıda heyete ev sahipliği yapacaktır. Bu kapsamda Tüyap ofis ve temsilciliklerinin yanı sıra Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, TİKA, DEİK ve Ticaret Müşavirliklerimiz aracılığıyla da yoğun tanıtım çalışmaları devam etmektedir. Fuarlar süresince Konya Endüstri Zirvesi sektörün uluslararası buluşma noktası haline gelecektir.
 
Yine bu yıl Konya Sanayi Odası destek ve işbirliği ile önceki yıllarda olduğu gibi B2B Uluslararası İkili İş görüşmeleri etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. İkili iş görüşmeleri kapsamında Avrupa ve Balkanlar başta olmak üzere Orta Asya Cumhuriyetlerinden gelecek ziyaretçilerimizi, fuar alanı konferans salonlarımızda bir araya getireceğiz. 
 
Yurtiçi tanıtım çalışmaları neticesinde ise hafta sonu ağırlıklı olmak üzere, üretimin yoğun olduğu illerden ve sanayi sitelerinden ziyaretçilerimizi katılımcı firmalarımız ile Konya’da Tüyap çatısı altında buluşacaklar. 
Yurtiçi – yurtdışı heyet organizasyonlarımıza ilave olarak pazarlama grubumuz aracılığıyla sektörlerinde önemli potansiyele sahip üretim yapan ulusal ve uluslararası tesislerimizin yöneticilerine (savunma sanayi, beyaz eşya üreticileri, otomotiv sanayi…) özel davet mektupları gönderilerek fuarımıza davet edildi. Bu uygulama sonrasında KONMAK 2015 Fuarı, ülkemizin en önemli kuruluşlarının yöneticilerini de katılımcı firmalarımız ile KONYA TİCARET ODASI– TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde buluşturacaktır.
 
Bu yıl geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir büyüme kaydederek, 6 ayrı salonda 66.000 m2 ‘lik kapalı alanda “Anadolu’nun En Büyük Fuar Merkezi” olan Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde hazırlanan Fuarlarda hedefimiz, üretimin yoğun olduğu iller başta olmak üzere 60 farklı İl ve sektörler açısından hedef pazar niteliği taşıyan 30 farklı ülkeden gelecek 60.000’e yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmak. 
Tüyap Konya, Sektörünün Anadolu’da ki en büyük ve en etkili buluşmasına siz sektör temsilcilerini saygı ile davet eder…

Neden Konya Konmak 2015

Telif Hakkı © 2013 makinadukkan.com. Makine İkinci El Makine 2. El Makine Sahibinden Makina Üretimden Sıfır Makine makinadukkan.com da yer alan kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler, içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makinadukkan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.